«Νοσταλγία»: Αναδρομική έκθεση για τα 20 χρόνια του Μουσείου Φρυσίρα. ( Φωτορεπορτάζ )
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/20190130_045137A.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/20190130_045137A.jpg)
Στην έκθεση «Νοσταλγία» παρουσιάζονται έργα 54 Ελλήνων καλλιτεχνών από τη συλλογή του Μουσείου όλα δημιουργίες της δεκαετίας του 1980.
Νεανικά έργα καταξιωμένων πλέον εικαστικών, τα οποία εντάχθηκαν στις συλλογές του πριν από σαράντα χρόνια εκτίθενται σε αυτήν την αναδρομική έκθεση, αποτίοντας φόρο τιμής στους καλλιτέχνες που συνεργάστηκαν με το Μουσείο και συνεχίζουν τη διαδρομή τους μέχρι και σήμερα.
Μια εξαιρετικά ενδιαφέρουσα έκθεση η οποία θα παραμείνει ανοικτή για το κοινό έως και τις 9 Απριλίου 2020, παρουσιάζοντας ένα πολύ σημαντικό και παραγωγικό κομμάτι της εγχώριας εικαστικής σκηνής.
Καλλιτέχνες:
Αγγελή Ηώ, Αγγέλου Μπάμπης, Ανδρεαδάκης Δημήτρης, Αντωναρόπουλος Χρήστος, Ασαργιωτάκη Καλλιόπη, Γέγιος Δημήτρης, Γκιτζίρης Κώστας, Γκολφίνος Γιώργος, Δασκαλάκης Στέφανος, Διονυσόπουλος Βασίλης, Ζαμπούρα Μαριλένα, Ζησίου Μιχάλης, Ιωάννου Σταύρος, Καλδής Τάκης, Καρακίτσος Γιώργος, Κατσιγιάννης Δημήτρης, Κρητικός Σπύρος, Κυριαζή Πελαγία, Λάππας Γιώργος, Μαδένης Μιχάλης, Μακρής Θανάσης, Μανουσάκης Μιχάλης, Μαντζαβίνος Τάσος, Μαρκίδης Χρήστος, Μαρκόπουλος Κώστας, Μεσσίνης Γιάννης, Μισούρας Τάσος, Μιχάλη Ολίβια, Μπέζας Δημήτρης, Μπερεδήμας Παναγιώτης, Μποκόρος Χρήστος, Μπουρναζάκης Γιώργος, Μπρισκόλα Σούλα, Μωραΐτη Ελένη, Νταούλας Κωνσταντίνος, Ξενάκης Θεόδωρος, Ξένος Χάρης, Παπαϊωάννου Δημήτρης, Παπανικολάου Κώστας, Παπαντριανταφυλλόπουλος Κώστας, Ρήγας Τάσος, Ρόρρης Γιώργος, Σακαγιάν Εδουάρδο, Σούτογλου Έφη, Στρατάκης Νίκος, Τρανός Νίκος, Τσακάλη Άννα Μαρία, Φειδάκης Πάνος, Φιλοπούλου Μαρία, Φραντζολά Εβίτα, Φώτου Δημήτρης, Χανδρής Παντελής, Χαραλάμπους Πάνος, Χαρβαλιάς Γιώργος
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ
Μονής Αστερίου 3 & 7, Πλάκα, Αθήνα, Ελλάδα
(πλησίον της οδού Κυδαθηναίων) 10558
τηλ: 210 3234678, 210 3316027
fax: 210 3316027
Πληροφορίες για ξεναγήσεις, ομαδικές επισκέψεις κτλ στο EMAIL: info@frissirasmuseum.com
ΩΡΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ
Τετάρτη έως Παρασκευή: 11:00 – 18:00
Σάββατο και Κυριακή: 11:00 – 17:00
Δευτέρα και Τρίτη: κλειστά
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4415.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4418.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4421.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4422.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4424.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4425.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4426.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4428.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4433.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4434.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4435.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4436.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4442.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4443.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4446.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4449.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4455.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4463.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4467.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4469.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4472.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4474.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4475.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4478.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4480.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4481.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4483.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4484.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4488.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4491.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4497.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4493.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4500.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4506.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4512.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4519.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4520.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4521.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4527.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4530.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4531.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4535.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4536.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4543.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4544.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4545.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4551.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4554.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4558.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4560.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4562.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4571.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4572.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4573.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4581.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4583.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4587.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4588.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4589.jpg)
![](https://itsonlyarts.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_4614.jpg)
Φωτορεπορτάζ: Ζώης Σπ. Κουτρούλης για το www.itsonlyarts.com
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ:
«Κεραμικής Μονοπάτια» στη γκαλερί Luminous Eye.
Ελένη Θεοφυλάκτου Relocation: Μικρές περιστροφικές μετακινήσεις κατόπιν αγωγής για την άγνοια
Η genesis gallery παρουσιάζει την ατομική έκθεση του Νίκου Κόνιαρη «Γιατί κλαις, μαμά;».
Αναφορά στον Hayao Miyazaki. Ατομική έκθεση της Ράνιας Χατζοπούλου στον Φωταγωγό.
«Η ΤΕΧΝΗ ως ΒΙΩΜΑ: Εξερευνώντας τις ΙΣΤΟΡΙΕΣ πίσω από τα ΕΡΓΑ». Ομαδική έκθεση στη γκαλερί ArteVisio...
“Wandering in Athens” έκθεση φωτογραφίας του Πάνου Ζουλάκη στο «σχεδία home»